קריית טבעון-עמק יזרעאל
  • YouTube
לוגו-חדש.jpg
מילון שימושי למונחים נפוצים בתחום בניית אתרי אינטרנט ו קידום seo

בניית אתרים 

בחיפה

חיבור אנליטקס

Goggle nalytics

בניית אתרים

בעמק יזרעאל

קידום אורגני: אינדקס גוגל 2019- איך ולמה לחסום את האינדקס של גוגל

עודכן ב: 14 נוב 2019


נתחיל מלדמיין שאנו מקימים אתר. נניח שזה אתר חנות גדול, עם מאות מוצרים ובווריאציות שונות. למשל, יש נעליים מדגם אחד, באדום, צהוב, זהב, לבן ושחור. וכך גם לשאר המוצרים.


כשגוגל תגיע לסרוק את האתר, היא תתחיל לקרוא את הדפים ולעבור מקישור לקישור. בהנחה שהיא תגיע לסרוק את המוצרים, היא גם תיצור דפים תוך כדי סריקה. גוגל תסרוק את דף הנעליים, ובעת הסריקה תגיע אל קישור לנעליים אדומות, תעבור דרכו ותיצור דף חדש, דף נעליים אדומות, אשר מקורו בארכיון.


זהו לא דף שאנו הקמנו באופן ספציפי, אלא דף שנוצר על ידיד הצלבה של קטגוריות צבע, דגם וסוג מוצר, ויצרו דף חדש.


אך אנחנו גם יצרנו דף לנעל אדומה, אבל אחרת. וכעת יש לנו 2 דפים ל2 נעליים אדומות וגוגל מזהה שיש כאן דף משוכל עם תוכן משוכפל. מצב שיכול ליצור בעיות בדירוג ואף להוביל לפסילה והענשה על ידי גוגל.

בכדי להתגבר על מצבים שכאלו, מקדמי אתרים, עוד בשלבי ההקמה, יוצרים דפים עם תגיות שאומרות בעצם לגוגל לא לאנדקס את הדף. וכך אנו לא מלכלכים" את הסריקות המוקצבות לאתר שלנו על ידיד גוגל, בסריקות של דפים שאין בהם מיץ SEO .


אינדקס גוגל GOOGLE INDEX


NO-INDEX


תגית הנו אינדקס, היא תגית שמופיעה בקבציי הrobots, קובץ שאנו מכינים לאתר ובו רשימת הדומינים שלא נרצה שגוגל תסרוק.


נו אינדקס-2019


גוגל החלה לשלוח אי מיילים לכל בעלי האתרים, מיילים המודיעים כי היא תפסיק לתמוך בפקודת הנו אינדקס, פקודה שגוגל מעולם לא הצהירה כי היא תומכת בה. וכעת מודיעה כי רשמית לא תתמוך בפקודה. על כן , על מקדמי האתרים לדאוג לחסום סריקה של דפים שיש בהם פוטנציאל לפגוע בקידום אתרים בדרכים אחרות.איך? הנה, ככה....


404

404 זו ההודעה על כך שדף אינו נמצא, גוגל הודיעה כי היא תתחיל להתייחס אל תגיות הנו אינדקס ,בסופו של דבר כפקודת 404 דף אינו נמצא. בעצם, מי שלא יסיר את תגיו הנו אינדקס, גוגל תסיר את דפים אלו מהאינדקס, אך תחזור באופן מחזורי לבדוק את מצב הדפים. כך שאם יש לכם דפים באתר שאינכם רוצים שיסרקו על ידיד מנועי חיפוש, אך הם קריטיים לאופן הניווט, אולי כדאי לחשוב על כיוון ניווט אחר באתר, או לחילופין, עיצוב חדש לדפים אלוף עם אינפורמציה וערך מוסף לגולש, במקום להפוך לדף לא קיים במקום שבו עוברים בעת ניווט באתר שלכם.404 רכה- SOFT 404

מצב שיכול לקרות, הוא שגוגל תגיע אל דף פעיל באתר ותאנדקס אותו כלא נמצא- כ 404- בגלל גורמים מסוימים שהיא לוקחת בחשבון באלגוריתם שלה כשהיא סורקת. למשל, אין טקסט בעמוד או קיום של יוצר מדי דפים דומים אחד לשני באתר. למשל, עדכון פנדה, היה שינוי אלגוריתמי בגוגל אשר הפך תוכן דליל בדף לסימן לדירוג שלילי לדף. גורמים שכאלו יכולים לגרום לרובוט של גוגל להחשיב את הדף כלא נמצא, בעוד הוא בעצם כן נמצא, וזה בעצם נגרם בגלל שהדף אינו דף תוכן, אלא דף ריק שנוצר מצירוף וריאציות הקיימות באתר או בחנות , שנוצרו בזמן שגוגל סרק את האתר והציג תוצאות חיפוש , לרב ארכיון או תגים של קטגוריות.
קיומם של דפים לא נמצאים בסטטוס 404 מזיק מאוד לקידום אתר כי גוגל מחשיבה אתר זה כלא מעודכן ולא רלוונטי לגולש. על כן יש לתקן ולדאוג להקמת אתר באופן מסודר עם מחשבת תחילה.


בגדול, אין מה לדאוג יותר מדי מכך שגוגל תסרוק עמודים שלא רלוונטיים לנו, היא חכמה דיה להבין זאת לבדה. אך חשוב לזכור להשתמש בתגים הקנוניים- CANNONICAL- בכדי להבהיר לגוגל לאן מצביעים הדפים ומהו הדף המרכזי מבחינתנו, היא תתחשב במבנה ההיררכי הזה בשכלול הרלוונטיות של האתר.6 צפיות